• ul. Józefa Lompy 8, 41-400 Mysłowice, Polska
  • +48 32 267 48 37

Innowacja

Wykorzystujemy najnowsze technologie

Ochrona środowiska

Jest naszym celem przedsięwzięcia

Badania i Rozwój

Prowadzone wspólnie z sektorem nauki

Członkowie Konsorcjum

Jak najlepiej wykorzystać drut ze zużytych opon samochodowych? – to pytanie postawiły przed sobą trzy podmioty: Kupiec S.A., Politechnika Śląska oraz Instytut Metalurgii Żelaza. Spółka zajmująca się handlem stalą, jedna z czołowych uczelni technicznych w Polsce oraz państwowy instytut badawczy połączyły swoje siły, tworząc konsorcjum prowadzące wspólne prace rozwojowe w dziedzinie recyklingu odpadów.

Śląskie Towarzystwo Handlowe KUPIEC S.A. działa od 1949 roku, a główne kierunki zainteresowań firmy to kruszywa i wyroby hutnicze oraz złom. Spółka oferuje także usługi transportowe, przeładunkowe i magazynowe.
KUPIEC S.A. kieruje się rzetelnością i uczciwością, co zapewnia stałą współpracę z czołowymi hutami i odlewniami, nie tylko w zakresie dostaw złomu, ale i odbioru odpadów powstałych przy produkcji. Spółka działa na terenie Polski, a także w Europie Zachodniej, Południowej oraz na wschodzie.
Mając na celu stały rozwój firmy, KUPIEC S.A. prowadzi projekty badawcze z zakresu metalurgii, które pozwalają usprawnić procesy wykorzystania złomu, wpływając tym samym na ochronę środowiska naturalnego.

Politechnika Śląska to czołowa uczelnia techniczna na Śląsku oraz jedna z największych w kraju. Powstała w 1945 roku i od tego czasu wykształciła setki tysięcy inżynierów, którzy stanowią personel największych przedsiębiorstw przemysłowych, gdzie z powodzeniem opracowują nowe technologie.
Uczelnia kształci studentów na 54 kierunkach, oferując studia inżynierskie, licencjackie, magisterskie, doktoranckie oraz podyplomowe. Profesjonalna kadra zapewnia nie tylko wysoki poziom nauczania, ale i sukcesy w realizowanych badaniach naukowych. Doskonałe zaplecze techniczne oraz współpraca z przemysłem pozwalają na wypracowanie innowacji i udoskonalanie nowych technologii dla gospodarki.

Instytut Metalurgii Żelaza im. Stanisława Staszica w Gliwicach to podmiot badawczy, którego historia sięga 1945 roku. Początkowo skupiał się on na odbudowie polskiego hutnictwa po II wojnie światowej, w kolejnych dekadach dbał o stały rozwój technologiczny. Dziś znakomicie wyposażone laboratoria oraz zespół naukowców stanowią wsparcie dla producentów i użytkowników stali. Instytut oferuje szkolenia, usługi doradcze oraz badania, które przyczyniają się do udoskonalania procesów produkcji oraz wytwarzania coraz lepszych materiałów.

 

Top